تبلیغات
FreeDownLoad

FreeDownLoad
www.fdl.limooblog.com 
tabligh
15871577497328144169.jpg
Slant
دیدگاه شما نسبت به این وبلاگ چیه؟


Picture

 

این بار میخواهیم یك ترفند جالب را به شما آموزش دهیم كه به وسیله آن میتوانید از میزان كاركرد CPU خودتان در هر لحظه آگاه شوید. به عبارتی خودتان یک CPU Meter بسازید. کارکرد این میزان سنج به این علت است که شما میتوانید با استفاده از آن پی به مشکلات سیستمی خود ببرید. این مشکل میتواند از جانب یک سخت افزار باشد یا یک نرم افزار. همین طور میتوانید پی به این موضوع ببرید که برنامه های در حال اجرا چه مقدار از گنجایش CPU شما را اشغال کرده اند.
برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ابتدا با فشردن سه كلید CTRL+ALT+DEL برنامه Task Manager را اجرا كنید.

2- بعد در منوی Options تیك كنار عبارت Hide When Minimized را فعال كنید و برنامه را ببندید.

3- سپس از طریق منوی Start وارد برنامه Search شوید.

4- حالا عبارت taskmgr.exe را جستجو كنید ( در قسمت All Files and Folders ).

5- بعد از یافتن روی آن راست كلیك كرده و وارد قسمت Send To شده و گزینه ( Desktop ( Create Shortcut را انتخاب كنید.

6- سپس روی آیكن Shortcut to taskmgr كه روی Desktop قرار دارد راست كلیك كرده و گزینه Properties را انتخاب كنید.

7- در همان منوی Shortcut عبارت Run را یافته ( بالای Comment ) و سپس از لیست كشویی روبه روی آن عبارت Minimized را انتخاب كرده و كلیدهای Apply و بعد Ok را بفشارید.

8- حالا نام Shortcut خود را از طریق راست كلیك كردن روی آن و انتخاب گزینه Rename تغییر دهید. مثلا نامی مثل CPU Meter را برایش انتخاب كنید. بعد از این كار روی Shortcut خود كلیك كرده و بعد گزینه Cut را انتخاب كنید.

9- سپس روی دكمه Start راست كلیك كرده و بعد گزینه Open All Users را انتخاب كنید. در صفحه ای كه باز میشود وارد پوشه Programs و بعد Startup شوید. در آنجا راست كلیك كرده و گزینه Paste را انتخاب كنید تا Shortcut شما در این محل قرار گیرد.

10- حالا سیستم را یك بار Restart كنید.

بعد از این كار با هر بار راه اندازی سیستم آن آیكن كوچك سبز رنگ در System Tray شما ظاهر خواهد شد و شما میتوانید از آن استفاده كنید.

برای یافتن اطلاعات جزئی تر و دقیق تر در مورد CPU میتوانید روی این آیكن سبز رنگ دوبار كلیك كرده و سپس وارد زیر مجموعه Performance شده و آنجا موارد را بررسی كنید ( حتی درمورد RAM و زمان KERNEL ). برای دیدن زمان درگیری KERNEL كافی است از منوی View تیك كنار عبارت Show KERNEL Times را فعال كنید. با این كار در قسمت CPU Usage History یك نمودار قرمز رنگ نیز ظاهر میشود كه مربوط به این مورد است.

 


نظر بدید
[ یکشنبه 15 آبان 1390 ] [ 10:25 ب.ظ ] [ داریوش فرهنگ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
About Web


به وبلاگ من خوش آمدید
مطالبی که رمز دارد( رمز انj2 )